Barcelona zrezygnowała z planów pozyskania Luisa Suáreza ze Sportingu CP. Kataloński klub uznał, że nie zapłaci 80 milionów euro, które są wymagane przez klauzulę wykupu.
Jak ujawnił Fabrizio Romano, 80 milionów euro to kwota, której Barcelona nie jest gotowa pokryć. Polowanie na nowego napastnika wymagało wielkiej inwestycji, ale cena za Suáreza okazała się zaporowa.
Sporting CP nie zamierza negocjować kwoty, co utrudnia jakiekolwiek rozmowy. Klub pozostaje niewzruszony: zainteresowani zawodnikiem muszą zaakceptować obecną klauzulę.
Suárez cieszył się dużym zainteresowaniem Barcelony po tym, jak zdobył 38 bramek w ostatnim sezonie. Takie osiągnięcia tłumaczą, dlaczego piłkarz jest obiektem zainteresowania wielkich klubów.
Pomimo zainteresowania talentem Suáreza, Barcelona na razie odkłada temat jego pozyskania. Jakiekolwiek zmiany będą możliwe tylko, jeśli Sporting zdecyduje się obniżyć wymagania finansowe.
🚨 Barcelona will not activate €80m release clause for Luis Suárez as price considered too high.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) August 16, 2026
🦁 Sporting won’t make any discounts and expect Colombian striker to stay. pic.twitter.com/Lz6QEgEQLX