Barcelona po raz drugi zgłosiła do UEFA swoje zastrzeżenia związane z sędziowaniem w meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów przeciwko Atletico Madryt. Blaugrana odpadła z rozgrywek po przegranej 3-2 oraz dwóch czerwonych kartkach.
Po złożeniu pierwszej, odrzuconej skargi, Barcelona ponownie wyraziła swoje rozczarowanie działaniami sędziów. W obu spotkaniach zawodnicy Barcelony zakończyli mecz z czerwonymi kartkami, a klub domaga się rzutów karnych, których brakowało według ich opinii.
Klub w swoim oświadczeniu podkreślił, że błędy sędziów wpłynęły na końcowy wynik i przyniosły Barcelonie istotne straty, zarówno w wymiarze sportowym, jak i finansowym. Barcelona zwróciła uwagę na nieprzestrzeganie przepisów i brak ingerencji VAR w decydujących momentach.
🚨 In recent weeks, FC Barcelona and Inter Milan have begun slowly working out the details of Alessandro Bastoni's transfer. Preliminary contacts have taken place. It's not out of the question that a player could be included in this deal. The Nerazzurri are interested in Héctor… pic.twitter.com/7kmpXDi9Az
— barcacentre (@barcacentre) April 15, 2026
Hiszpański klub nie zamierza się poddawać i z determinacją dąży do wygrania przed UEFA. Oczekujemy odpowiedzi ze strony federacji i rozwoju sytuacji.
Źródło: Football España