Manchester United zbliżają się do podpisania kontraktu z Mateusem Fernandesem. Klub z Old Trafford jest na czele w wyścigu o pozyskanie zawodnika, mimo wysokich oczekiwań finansowych West Hamu.
Manchester ma obecnie przewagę w rozmowach, ponieważ kluczowi rywale, tacy jak Real Madryt i Arsenal, zmieniają swoje priorytety transferowe. To daje United lepszą pozycję w negocjacjach.
West Ham, po degradacji z Premier League, wyznaczył cenę Fernandesa na 80 milionów funtów. Manchester planuje negocjować tę sumę, wykorzystując osłabioną pozycję londyńskiego klubu.
Fernandes to część strategii odbudowy Manchesteru United. Klub już zaplanował transfer Édersona z Atalanty za 34 miliony funtów plus bonusy. Planowane wzmocnienia mają na celu poprawę składu.
West Ham stoi przed trudnym wyborem. Potencjalna gotowość do obniżenia ceny daje United nadzieję na szybkie sfinalizowanie transakcji. Przewaga, którą mają, może wkrótce przełożyć się na konkretne działania.
Źródło: The Sun