FC Bayern Monachium podjął decyzję o nieprzedłużaniu umowy z Nicolasem Jacksonem z Chelsea. Senegalski napastnik wróci po sezonie do Londynu, gdyż nie wywiązał się z umownych zobowiązań dotyczących liczby rozegranych meczów. Michael Olise, którego wycena sięga 140 milionów euro, pozostaje za to w Niemczech.
O posunięciach transferowych klubu wypowiedział się Max Eberl z zarządu Bayernu, mówiąc, że rezygnują z opcji zakupu Jacksona ze względu na niewystarczającą liczbę jego występów. Mimo rozczarowania Jacksonem, stanowczo zaznaczył, że Olise na pewno nie zmieni klubowych barw. Zaznaczył, że sprzedaż Olise nawet nie była brana pod uwagę.
Starszy bramkarz Manuel Neuer również może pozostać w Bayernie. W przypadku utrzymania aktualnej formy, Neuer może przedłużyć kontrakt na kolejny sezon. Eberl podkreślił, że przy obecnym poziomie gry Neura nie widzą przeszkód w przedłużeniu jego kariery w klubie. Zaplanowane są dalsze rozmowy na temat przyszłości kapitana drużyny.
Źródło: GGFN, ZDF Sportstudio